Pochwal się swoimi eko działaniami!! – Przedłużony termin zgłoszeń do Małopolskiego Projektu Ekologicznego

Małopolski Projekt Ekologiczny to przedsięwzięcie, które od lat buduje świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży i pobudza w młodych ludziach aktywność do poznawania przyrody w najbliższym otoczeniu. Na prośbę szkół i ze względów organizacyjnych przesunięty został termin zgłoszeń do tegorocznej edycji, z 28 czerwca na 16 września br. Zgłoszenie (wypełniony załącznik nr 1 do Regulaminu ogólnego) należy przesłać do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym listownie lub skanem. Również do 16 września br. należy też przesłać prace we wszystkich rundach i konkursach projektu.

Projekt od 16 lat organizują Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bł. Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym. Partnerem wspierającym organizację projektu jest Małopolski Kurator Oświaty.

Projekt składa się z trzech odrębnych Konkursów:

1. Konkurs EKOUCZEŃ
  2. Konkurs EKOSZKOŁA
  3. Konkurs EKOPRZEDSZKOLE

Szczegóły i informacje dot. zadania znajdziecie Państwo w Regulaminie ogólnym oraz regulaminach poszczególnych konkursów. Przypominamy, że szkoły nie mają obowiązku uczestnictwa we wszystkich konkursach w ramach Projektu.

Uwaga! Informacje o teście wiedzy zostaną rozesłane mailowo na adresy wskazane w karcie zgłoszeń. W tym roku zmieniły się także zadania w ramach Ekoszkoły. W rundzie drugiej należy przygotować (dowolną techniką) film, a w rundzie czwartej wykonać i przesłać 3-5 fotografii przedstawiających piękno przyrody swojej okolicy.

Wszelkie informacje dotyczące Projektu można znaleźć na stronie internetowej www.projektekoszkola.pl oraz na stronie Facebook pod adresem: www.facebook.com/projektekologiczny

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału!

Małopolski Projekt Ekologiczny 2024

Konkurs EKOUCZEŃ to konkurs z zakresu wiedzy. Adresowany jest do wszystkich uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego.

Konkurs przeprowadzony zostanie w II etapach: etap szkolny i etap wojewódzki. Testy odbędą się we wrześniu i obejmować będą wiadomości z ekologii i ochrony przyrody z uwzględnieniem: Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego oraz Rudniańskiego Parku Krajobrazowego.

Konkurs EKOSZKOŁA adresowany do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Składa się z 4 rund:

W Rundzie I szkoły przygotowują jeden film (nagranie wideo) przedstawiający bogactwo runa leśnego (flory i fauny) swojej miejscowości, gminy. Czas filmu nie może przekroczyć trzech minut.

W Rundzie II szkoły przygotowują prezentację multimedialną z przebiegu działań ekologicznych, obejmującą wyłącznie ostatnie dwa lata szkolne (2022/2023 i 2023/2024).

W Rundzie III szkoły wykonują i przesyłają 3-5 fotografii przedstawiających piękno przyrody swojej okolicy. Może to być zdjęcie krajobrazowe, panorama lub zbliżeniowe fauny lub flory.

W Rundzie IV uczniowie przygotowują plakat (w rozmiarze 100×70 cm) lub makietę ekologiczną (o rozmiarach 50×35 cm) wykonaną dowolną techniką plastyczno-techniczną, przy jednoczesnym obowiązkowym wykorzystaniu elementów z surowców wtórnych.

Konkurs EKOPRZEDSZKOLE przeznaczony jest dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z województwa małopolskiego.

Placówki przygotowują i nadsyłają plakat lub makietę ekologiczną wykonaną dowolną techniką plastyczno-techniczną, przy jednoczesnym obowiązkowym wykorzystaniu elementów z surowców wtórnych. Rozmiar plakatu to 100×70 cm, a makiety – 50×35 cm. Tematyka pracy plastycznej: „Ekologiczne przedszkole/szkoła”.

Koordynatorami Projektu są Piotr Kania dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, tel. 14 684 60 13, kom. 503 025 121; e-mail: konkurs@borzecin.pl oraz Cecylia Czaja – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym, tel. 14 684-66-33, kom. 500 585 765, e-mail: spdolny7@gmail.com. Osoba do kontaktu reprezentująca Partnera Projektu: Bożena Nowak – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie tel. 14 696 32 64.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych Konkursów zawierają ich odrębne Regulaminy.