Małopolski Projekt Ekologiczny 2023

Mimo, że nadal trwają prace dotyczące organizacji podsumowania bieżącej, czternastej edycji Małopolskiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole-Ekouczeń 2022 organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają wszystkie placówki oświatowe w województwie do kolejnej edycji Projektu. Regulamin można znaleźć na stronie projektekoszkola.pl/regulamin. Warto w nim zwrócić uwagę na zmiany, jakie zaszły w Rundzie I – Wiedza. Rywalizację podzielono na 2 etapy – szkolny i wojewódzki.

W pierwszym z nich uczniowie wezmą udział w przygotowanym przez organizatorów teście zdalnym, a do finału wojewódzkiego zakwalifikują się osoby z najwyższą liczbą punktów. W finale wojewódzkim, który zorganizowany będzie w Borzęcinie, uczniowie napiszą test stacjonarnie. – Wracamy do sytuacji sprzed pandemii, kiedy to wiedzę uczniów w Małopolsce sprawdzaliśmy w tradycyjnym teście. To najlepsza i najpewniejsza forma weryfikacji umiejętności ucznia, tym bardziej, że chcemy wpisać się na kuratoryjną listę zawodów wiedzy, dzięki czemu uczniowie otrzymają punkty na świadectwie – informuje Piotr Kania z ośrodka kultury w Borzęcinie, który od prawie 15 lat organizuje konkurs wspólnie z Cecylią Czaja, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym.

Zapraszamy do Borzęcina we wtorek 25 października br. na rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Projektu, w którym wzięło udział blisko 60 placówek oświatowych z Małopolski.