Podsumowanie rundy: II, III i IV

W miniony piątek w Borzęcinie podsumowano Wojewódzki Projekt Ekologiczny Ekoszkoła 2021. Poniżej przedstawiamy wyniki rundy: II, III i IV. Gratulujemy zarówno laureatom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu.

Runda II – 🎥 Film ekologiczny

Zadanie: przygotować film przedstawiający proces powstania ekologicznej pracy (przestrzennej) wykonanej z surowców wtórnych potocznie uznawanych za odpady. Praca powinna być przydatnym do życia lub zabawy przedmiotem, któremu nadawano nową funkcjonalność lub drugie życie. Filmy ekologiczne oceniane były w kategorii wiekowej klasy IV – VIII szkoły podstawowej. Kryteria oceny: walory edukacyjne pracy, funkcjonalność pracy, pomysłowość i estetyka wykonanych prac, wykonanie filmu, zgodność tematyczna.

Wyniki oceny Runda 2 – film ekologiczny – drugie życie przedmiotów:

🥇 1 miejsce 27,00 pkt – Zespół Szkół w Przegini

🥈 2 miejsce 26,33 pkt – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym

🥉 3 miejsce 25,50 pkt – Szkoła Podstawowa nr 134 w Krakowie

Uczniowie i opiekunowie nagrody odebrali z rąk: Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin Czesława Małka i Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie Bożeny Nowak.

Runda III – 🖼 Prezentacja multimedialna z przebiegu działań ekologicznych

Zadanie: przygotować prezentację multimedialną z przebiegu działań ekologicznych w swojej szkole, obejmujące wyłącznie ostatnie dwa lata szkolne (2019/2020 i 2020/2021), np. konkurs na wiedzę z zakresu rodzimej fauny i flory, akcje ekologiczne, konkursy i uroczystości o tematyce ekologicznej, konkurs na plakat ekologiczny, wycieczki i zajęcia terenowe, spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Nadsyłane prace miały dotyczyć działań ekologicznych całej szkoły.Kryteria oceny: różnorodność podejmowanych działań wewnątrzszkolnych, różnorodność podejmowanych działań pozaszkolnych, ocena wykonania prezentacji multimedialnej, krótki i zwięzły komentarz.

Wyniki oceny – Runda 3 – prezentacja multimedialna – klasy I-VIII:

🥇 1 miejsce 34,00 pkt – Szkoła Podstawowa im. Lotników Alianckich w Ostrowie

🥈 2 miejsce 31,83 pkt – Szkoła Podstawowa im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie

🥉 3 miejsce 31,17 pkt – Szkoła Podstawowa w Mokrzyskach

Uczniowie i opiekunowie nagrody odebrali z rąk: Małopolskiej Wicekurator Oświaty Haliny Cimer i Wicestarosty Powiatu Brzeskiego Macieja Podobińskiego.

Runda IV – 🌿📕 Zielnik i album prac fotograficznych flory i fauny miejscowości, gminy

Zadanie: przygotować pracę składającą się z dwóch części: a) albumu prac fotograficznych ciekawych okazów flory i fauny swojej miejscowości i gminy; b) zielnika prezentującego okazy roślin, specyficznych dla swojej miejscowości i gminy. Kryteria oceny: estetyka wykonania albumu i zielnika, bogactwo zasobów przyrody, wpływ albumu i zielnika na postawy ekologiczne uczniów, ocena ogólna albumu i zielnika.

Wyniki oceny – Runda 4 – Zielnik i album prac fotograficznych flory i fauny miejscowości, gminy:

🥇 1 miejsce 35,75 pkt – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chronowie

🥈 2 miejsce 35,50 pkt – Publiczna Szkoła Podstawowa w Okocimiu

🥈 2 miejsce 35,50 pkt – Szkoła im. ks prof Józefa Tischnera w Ratułowie

🥉 3 miejsce 35,00 pkt – Szkoła Podstawowa im. Bł. ks Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej