Wszystko zaczęło się od miłości do przyrody – 15. edycja Małopolskiego Projektu Ekologicznego

Podczas uroczystej, jubileuszowej gali podsumowano wszystkie pięć etapów Projektu Ekoszkoła-Ekoprzedszkole-Ekouczeń, w którym oceniano podczas testu (łącznie 132 osoby) wiedzę ekologiczną uczniów oraz znajomość Parku Krajobrazowego Beskidu Małego i Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, a ponadto – przesłane filmy pt. „Drugie życie przedmiotów”, prezentacje multimedialne z przebiegu działań ekologicznych w szkole, zielniki i albumy prac fotograficznych flory i fauny miejscowości oraz plakaty ekologiczne.

Poprzez projekt młodzi ludzie poznają przyrodę, budują świadomość ekologiczną, kształtują aktywną postawę i kulturę ekologiczną, inspirują nauczycieli i rodziców do pracy na rzecz ochrony środowiska, uczą się podziwiać piękno przyrody. To przede wszystkim włączenie dzieci i młodzieży do aktywnej pracy na rzecz ochrony przyrody.