Ekoszkoła 2022 – Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej

Do wydarzenia podsumowującego wszystkie 5 rund tegorocznej edycji Małopolskiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole-Ekouczeń 2022 zostało już kilka dni, a my chcemy zaprezentować filmy, które nadesłały szkoły w ramach Rundy II – Film ekologiczny – drugie życie przedmiotów (upcycling).

Przypominamy, że zadaniem szkół było przygotowanie filmu (nagranie wideo) przedstawiającego proces powstania przedmiotu wykonanego z surowców wtórnych potocznie uznawanych za odpady lub niepotrzebnych rzeczy. Praca powinna być przydatnym do życia lub zabawy przedmiotem, któremu dajemy nową funkcjonalność, tzw. drugie życie. Mogą to być np. zabawki, ozdoby, przedmioty użytkowe itd.

Poniżej jeden z nich – sukcesywnie będziemy prezentować kolejne (kolejność przypadkowa).

Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej.